O autorze
Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w polskiej muzyce rozrywkowej. W branży od 17 roku życia. Autor setek artykułów oraz wywiadów z gwiazdami tego nurtu muzycznego. Autor "Encyklopedii disco polo". Wielokrotnie cytowany przez mainstreamowe media (min. Onet.pl, Gazeta Wyborcza, TVN, Super Express).

Muzyczny come back lat 90.

Scooter
Scooter dance-charts.de
Wróciło Frugo. Wróciła guma Turbo. Wróciło piwo EB. O ponownie pożądanych trendach modowych z lat. 90 nie wspominając. Powraca także uczucie do muzyki z tego okresu., która doskonale oddaje klimat tamtych pięknych i szalonych czasów, w których wychowywało się nasze pokolenie, a pokolenie naszych rodziców czerpało radość z rodzicielstwa. By ponownie przenieść nas w ten klimat, powstał 90 Festival, na którego trzeciej edycji znów wystąpią gwiazdy ostatniej dekady ubiegłego stulecia.

Główny organizator imprezy, ExtoMusic wyczuł pismo nosem i choć póki co, nie można mówić o wielkim bumie zespoły takie jak Scooter, to wyraźnie widać wśród słuchaczy rosnący sentyment do nich. Możemy się zatem spodziewać, że 90 Festival to mały zwiastun tego, co nas czekać będzie w niedalekiej przyszłości.Dlaczego tak jest? Choć z lat 90. pamiętam niewiele, to na myśl o nich przywołują się same miłe wspomnienia. Lata beztroskiego dzieciństwa, kiedy w mediach nie trąbiono o bezstresowym wychowywaniu dzieci. Lata, kiedy Europa na nowo rozkwitała. Lata, kiedy rodziły się największe gwiazdy muzyki tanecznej, a gatunki dance czy euro dance górowały na listach przebojów.A, że to właśnie muzyka towarzyszy nam przez całe życie, to ta z lat 90. tym starszym kojarzyć będzie się z szalonymi dyskotekami, pierwszą miłością czy pierwszymi ważnymi decyzjami, a tym młodszym chociażby z wakacjami na wsi.Nic więc dziwnego, że z takim sentymentem wracamy pamięcią kilkanaście lat wstecz. 13 sierpnia na terenach przyległych do hali Dębowiec w Bielsku-Białym, będziemy mogli na żywo przenieść się do lat 90. Na scenie pojawią się bowiem: Scooter, ICE MC, Mark 'OH, Stachursky, Twenty 4 Seven, Activate, Dj Quicksilver i Dj Marco. Formacje, którym wielu z nas przedstawiać nie trzeba.


Póki co jest to jedna z nielicznych szans, by zobaczyć tych artystów na żywo w Polsce. Nie warto czekać do następnego razu. Warto pojawić się pod sceną już teraz!
Trwa ładowanie komentarzy...